Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečná škola beseda deti a mládež Malacky
Súvisiace články
V Lučenci sa počas vianočných sviatkov behalo
Aj keď mnohí si vianočné sviatky predstavujú ako leňošenie na gauči pri sledovaní televízie, v Lučenci sa na štarte stretlo 1 024 bežcov.
Prevencia kriminality v Trstenej spojená s diskusiou k Národnému projektu
Seniori diskutovali s preventistom PZ kpt. Tiborom Šándorom a asistentkou krajského koordinátora Národného projektu Katarínou Kvašňovskou.
Nebezpečné výzvy v online prostredí
08. Mar 2019 o 14:00

Podujatie organizovalo Gymnázium Malacky v rámci podporeného projektu Nebezpečné výzvy v online prostredí.

Nebezpečné výzvy v online prostredí

O kriminalite páchanej prostredníctvom internetu, obchodovaní s ľuďmi, zneužití osobných údajov či problematike extrémizmu v marci diskutovalo počas prezenčného vzdelávacieho modulu pre učiteľov takmer tridsať účastníkov Gymnázia v Malackách.

Podujatie organizovala škola v rámci projektu Nebezpečné výzvy v online prostredí, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Ministerstva vnútra SR a Výzvy Rady vlády SR pre prevenciu kriminality. 

Odbornú prednášku pre verejnosť viedol Jozef Halcin, riaditeľ odboru prevencie kriminality, ktorú spestrovali fotografie a videá skutočných príbehov. Výnimočnou príležitosťou pre pedagógov bola interaktívna diskusia k problematike, ktorá nasledovala bezprostredne po jeho prednáške.

Bonusom podujatia boli tematické materiály o zodpovednom používaní internetu, mobilnej komunikácie a nových technológií využiteľné v edukačnom procese na zvyšovanie povedomia, šírenie osvety a intervencie v oblasti počítačovej kriminality zameranej na žiakov a rodičov.

chatIcon