Autor
Silvia
Silvia Škanderová má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Študovala žurnalistiku, preto je jej pracovná pozícia okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou novinárskych výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
prevencia kriminality podporené projekty Lučenec
V Lučenci sa počas vianočných sviatkov behalo
27. Dec 2018 o 11:00

Aj keď mnohí si vianočné sviatky predstavujú ako leňošenie na gauči pri sledovaní televízie, v Lučenci sa na štarte stretlo 1 024 bežcov.

V Lučenci sa počas vianočných sviatkov behalo

Na základe Výzvy číslo VII. KMV 2018, ktorá podporuje aktivity v oblasti prevencie kriminality a boja proti kriminalite, bolo dotáciou zo štátneho rozpočtu podporené občianske združenie NOVOHRAD so sídlom v Lučenci. Dňa 26. decembra 2018 sa konal už 51. ročník Vianočného behu mesta Lučenec.

Aj keď mnohí si vianočné sviatky predstavujú ako leňošenie na gauči pri sledovaní televízie, v Lučenci sa v tento deň na štarte stretlo 1 024 bežcov – od malých chrústov do šesť rokov až po najstaršieho účastníka, ktorý pretekal vo veku 75 rokov. Účastníci si mohli vybrať beh na 3 km, 5 km, 5 km Nordic Walking, 20 km alebo spoločne štafetu 2x10 km.

Toto podujatie je vlastne pomyselným vyvrcholením celoročnej športovej prípravy ľudí každého veku, ktorí chcú zmysluplne využiť voľný čas, ale pritom urobiť niečo aj pre svoje zdravie. Svojím charakterom dlhoročne propaguje správne zásady životného štýlu mladej, ale aj staršej generácie formou rozvoja telesnej kultúry a športu.

Z hľadiska prevencie kriminality je veľmi potrebné, aby sa ľudia v každom veku osobne stretávali pri zmysluplných a pozitívnych aktivitách, rozvíjali komunikáciu, priateľstvá a spolupatričnosť a nevytvárali tak priestor na stretávanie sa pri ničnerobení a vymýšľaní rôznej protispoločenskej činnosti.

chatIcon