Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
obete trestných činov bezpečne online prevencia kriminality bezpečná komunita
Súvisiace články
Informačné kancelárie pre obete trestných činov prijali už 2-tisíceho klienta
Včasná pomoc obetiam má zmierňujúci dosah na prežitú negatívnu skúsenosť a vedie k skoršiemu návratu do bežného života.
Nenávistné prejavy sa približujú k hlavnému prúdu verejnej diskusie
Nenávistné prejavy majú široký dosah nielen na samotnú obeť a jej okolie, ale sú veľmi škodlivé v kontexte sociálnej súdržnosti.

Písmo: A-| A+

Ako postupovať pri on-line predaji – pozor na podvodníkov
04. May 2022 o 15:00

Ako nenaletieť falošným kupujúcim, ktorí predstierajú záujem o predávaný tovar?

Ako postupovať pri on-line predaji – pozor na podvodníkov

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v spolupráci s Národnou bankou Slovenska (NBS) prináša novú brožúru s názvom „Ako postupovať pri on-line predaji, aby ste sa nestali obeťou podvodníkov“. Ide o materiál obsahujúci základné rady a informácie, ako nenaletieť falošným kupujúcim, ktorí predstierajú záujem o tovar a žiadajú od predávajúceho údaje z jeho platobnej karty.

Infokarta je výsledkom práce odborníkov participujúcich na pomoci obetiam, a na aktivitách NBS (5peňazí). Súčasťou brožúry sú, okrem opisu priebehu podvodného konania a odporúčaní, čo v konkrétnych situáciách robiť, aj rady a tipy, ako predísť úniku peňazí z platobných kariet. V brožúre je tiež súhrn kontaktov na informačné kancelárie pre obete trestných činov nachádzajúcich sa po celom Slovensku, kde sa občan môže obrátiť.

Brožúra je ďalšou zo série infokariet z dielne tímu odboru prevencie kriminality rezortu vnútra. Predošlé infokarty sú zamerané na rôzne témy, napríklad „Podvod a niektoré nové spôsoby podvodného konania“, „Pomoc obetiam domáceho násilia“ či „Odškodnenie obetí násilných trestných činov“.