Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečná škola bezpečne online prevencia kriminality deti a mládež bezpečná komunita
Súvisiace články
So zážitkovým workshopom na piešťanskom Kúpeľnom ostrove
Prostredníctvom priameho zážitku si aj starší ľudia môžu spomenúť, či už sa s podvodníkmi stretli, prípadne popísať, ako reagovali v skutočnej situácii.
S netypickým „tovarom“ vo výklade sme zavítali aj na východné Slovensko
Workshop má informovať verejnosť a predovšetkým mládež odchádzajúcu za prácou do zahraničia o tom, že opatrnosť nikdy nie je na škodu.
Ako dobre poznáte vašu pracovnú zmluvu?
Svieže vizuály letnej kampane vznikli v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Ako byť v bezpečí na sociálnych sieťach?
Možno patríte k rodičom, ktorí ostali doma pri deťoch, a preto je vhodný čas zamerať sa na aktivitu detí na sociálnych sieťach a preveriť ich bezpečnosť.

Písmo: A-| A+

Letný seriál prevencie kriminality – chráňme naše deti
17. Jul 2020 o 14:00

Odbor prevencie kriminality od začiatku leta na svojej FB stránke každý pondelok uverejňuje infografiky s desiatimi problematickými témami.

Letný seriál prevencie kriminality – chráňme naše deti

Ministerstvo vnútra SR apeluje na rodičov, starých rodičov, pedagógov, vychovávateľov či ostatných dospelých, aby neustále informovali deti a mládež o nástrahách, ktoré na ne striehnu najmä počas letných prázdninových mesiacov. Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR preto od začiatku leta na svojej facebookovej stránke Prevencia kriminality každý pondelok uverejňuje infografiky s desiatimi problematickými témami, ktoré momentálne vo verejnosti najviac rezonujú.

Infografiky okrem základných informácií ku každej téme obsahujú aj číselné údaje či rady a odporúčania. Zameriavajú sa na jednu z najzraniteľnejších cieľových skupín, ktorou sú deti a mládež, nakoľko leto je i obdobím, kedy trávia asi najviac času doma a najmä pri počítačoch. Staršie deti často ostávajú doma samé, kde vzniká priestor, že sa bez kontroly rodiča môžu ľahšie stať obeťou rôznych podvodníkov či predátorov.

Foto: Infografika k téme s názvom "Letná brigáda - nestaň sa obeťou obchodovania s ľuďmi"

Témy:

1. Ak deti ostanú samé doma – rady a odporúčania (6. 7.)

2. Letná brigáda – nestaň sa obeťou obchodovania s ľuďmi (13. 7.)

3. Leto strávené hraním hier – čo hrozí vašim deťom? (20. 7.)

4. Prázdniny u starých rodičov – povedzte im, nech sa chránia (27. 7.)

5. Podvody na sociálnych sieťach – nikomu nedávajte svoje osobné údaje (3. 8.)

6. Mikrotransakcie v hrách – aj vaše deti možno míňajú desiatky/stovky eur (10. 8.)

7. Kyberšikanovanie – ako mu predísť a čo robiť, ak už sa deje? (17. 8.)

8. Sexuálni predátori na internete – môžu ohrozovať aj vaše deti (24. 8.)

 

Ak sa stanete obeťou trestného činu alebo máte pocit, že by ste sa ňou mohli stať, kontaktujte políciu alebo pracovníkov informačných kancelárií pre obete trestných činov, ktoré sú zriadené v každom krajskom meste. Viac informácií tu: Pomoc obetiam

chatIcon