Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
obete trestných činov prevencia kriminality bezpečná komunita pomoc obetiam
Súvisiace články
Pomoc informačných kancelárií vyhľadalo viac ako 250 ľudí
Kancelárie riešia celú škálu rôznorodej trestnej činnosti. Na ich služby sa obracajú obete majetkovej a ekonomickej kriminality, ale aj násilných trestných činov.
Informačné kancelárie pre obete trestných činov otvorili dvere verejnosti aj odborníkom
Cieľom Dňa otvorených dverí bolo napríklad priblížiť sa ľuďom, ktorí na klientskych centrách alebo úradoch vybavujú bežnú agendu.

Písmo: A-| A+

Od začiatku roka 2020 sme pomohli 59 obetiam trestných činov
19. Feb 2020 o 15:00

Pracovníci informačných kancelárií v roku 2019 pomohli viac ako 280 klientom a od začiatku roka 2020 sa blížime už k číslu 60.

Od začiatku roka 2020 sme pomohli 59 obetiam trestných činov

Cieľom projektu Pomoc obetiam je od roku 2017 zlepšovať prístup obetí trestných činov k službám a dokázať občanom, že sa môžu spoľahnúť na to, že štátne aj mimovládne inštitúcie stoja na strane poškodených. Vďaka neustálej snahe vzniklo osem informačných kancelárií pre obete, ktorých pracovníci v roku 2019 pomohli viac ako 280 klientom a od začiatku roka 2020 sa blížime už k číslu 60.

Prelomovým sa stal máj roka 2019, kedy sme zavŕšili otvorenie posledných informačných kancelárií v Bratislave a Nitre. Od začiatku roka 2020 k dnešnému dňu (pozn.: k 19.2.2020) vo svojich analyticko-štatistických údajoch evidujeme 59 klientov, ktorým pracovníci informačných kancelárií spolu s ďalšími odborníkmi pomohli s ich prípadmi.

Pomoc pre klientov, ktorí navštívia naše kancelárie, zahŕňa:

-          vypočutie každého jednotlivého prípadu/problému;

-          informovanie klienta o možných spôsoboch riešenia;

-          odporúčanie ďalšieho postupu;

-          spojenie s príslušnými organizáciami/odborníkmi a iné.

Ak ste sa stali obeťou trestného činu, máte pocit, že by ste sa ňou v budúcnosti mohli stať alebo v rámci svojho problému potrebujete konzultáciu o ďalšom postupe, obráťte sa na nás, poradíme vám. 

chatIcon