Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečný senior bezpečná škola prevencia kriminality obchodovanie s ľuďmi bezpečná komunita
Súvisiace články
Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.
Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády
V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili SOŠ ekonomickú v Spišskej N/V. Tu zrealizovali besedy pre 56 študentov.
V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi
Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava postupne navštívili dve gymnáziá, konzervatórium a základnú školu.
Pomoc seniorom a študentom pokračuje aj v Žilinskom kraji
Pri besedách využívame vlastné skúsenosti z oblasti prevencie kriminality, ale spolupracujeme aj s lektormi, ktorí sú v danej problematike expertmi.
V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi
O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

Písmo: A-| A+

Študentom a seniorom pomáhame a radíme aj v Trnavskom kraji
10. Feb 2020 o 16:00

Na januárových preventívnych aktivitách v Trnavskom kraji sa zúčastnilo viac ako dvesto študentov a seniorov.

Študentom a seniorom pomáhame a radíme aj v Trnavskom kraji

Rok 2020 sme vďaka pracovníkom trnavskej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov a spolupracujúcim lektorom začali siedmimi besedami so seniormi a žiakmi základnej školy.

Pre seniorov sme si v januári pripravili päť preventívnych besied na témy „Ako sa nestať obeťou trestných činov“ a „Desatoro bezpečného seniora“. Počas mesiaca sme zavítali do Borského Mikuláša, Holíča, Borského sv. Jura, Lakšárskej Novej Vsi a Prievalov. Celkovo sa našich preventívnych aktivít zúčastnilo 156 seniorov, ktorí si okrem vypočutia základných pravidiel bezpečného seniora pozreli preventívne videá Desatora na YouTube kanále Prevencia kriminality a diskutovali o reálnych prípadoch podvodov na tejto cieľovej skupine.

Na základe rozšírenia Pomoci obetiam o tému obchodovanie s ľuďmi sme v Trnavskom kraji zorganizovali aj dve preventívne aktivity pre žiakov 8. a 9. ročníka Základnej školy Voderady, na ktorých sa zúčastnilo 56 žiakov. V rámci besied sme sa primárne zamerali na prevenciu v oblasti brigád v zahraničí, ktorá predstavuje pre túto cieľovú skupinu najväčší problém.