Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
prevencia kriminality
Súvisiace články
Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.
Študentom a seniorom pomáhame a radíme aj v Trnavskom kraji
Na januárových preventívnych aktivitách v Trnavskom kraji sa zúčastnilo viac ako dvesto študentov a seniorov.
V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi
Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava postupne navštívili dve gymnáziá, konzervatórium a základnú školu.
Pomoc seniorom a študentom pokračuje aj v Žilinskom kraji
Pri besedách využívame vlastné skúsenosti z oblasti prevencie kriminality, ale spolupracujeme aj s lektormi, ktorí sú v danej problematike expertmi.
V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi
O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

Písmo: A-| A+

Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády
03. Feb 2020 o 15:00

V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili SOŠ ekonomickú v Spišskej N/V. Tu zrealizovali besedy pre 56 študentov.

Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády

Odbor prevencie kriminality v rámci Pomoci obetiam trestných činov realizuje preventívne aktivity aj na slovenských školách, pričom sa zameriavame predovšetkým na prevenciu obchodovania s ľuďmi. V tejto súvislosti ide najmä o študentské brigády v zahraničí a možnosť pomoci osobám, ktoré sa stanú obeťami podvodníkov.

Študentov vždy upozorňujeme na nebezpečenstvá týkajúce sa nekalých ponúk a odporučíme im zaregistrovať sa na webovom portáli Anjeli strážni, ktorý automaticky zobrazuje ich aktivity zaregistrovanými blízkym. Obeťou fiktívneho obchodovania s ľuďmi sa na brigáde v zahraničí stal aj známy youtuber Matúš, ktorého príbeh počas prednášok tiež veľmi rezonuje.

V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili Strednú odbornú školu ekonomickú v Spišskej Novej Vsi. Tu zrealizovali viacero besied, spolu pre 56 študentov. Veríme, že im tieto aktivity v budúcnosti pomôžu pri riešení problémov týkajúcich sa podvodov na brigádach či už na Slovensku alebo v zahraničí.   

NA SENIOROV TIEŽ NEZABÚDAME

Okrem preventívnych aktivít pre študentov sme v januári nezabudli ani na seniorov, pre ktorých boli v rámci Košického kraja pripravené dve besedy na tému Ako sa nestať obeťou trestných činov. Celkovo sa na nich zúčastnilo 27 seniorov z Denného stacionára Deduško v Gelnici a z Jednoty dôchodcov Slovenska (Základná organizácia Silická Jablonica) v Rožňave. Na túto cieľovú skupinu boli zamerané jednotlivé body Desatora bezpečného seniora a premietanie preventívnych videí z YouTube kanálu Prevencia kriminality.

V KOŠICIACH NÁS NÁJDETE NA KLIENTSKOM CENTRE

Na pracovníkov Informačnej kancelárie pre obete trestných činov v Košiciach sa môžete obrátiť s akýmkoľvek problémom. Kanceláriu nájdete na Komenského ulici č. 52 v budove Klientskeho centra, kde vám poskytnú sociálne a psychologické poradenstvo či právne usmernenie a podporu. V roku 2019 sme v rámci Košického kraja pomohli už 51 ľuďom, preto neváhajte a obráťte sa na nás.   

Kľúčové slová