Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
prevencia kriminality
Súvisiace články
Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.
Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády
V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili SOŠ ekonomickú v Spišskej N/V. Tu zrealizovali besedy pre 56 študentov.
V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi
Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava postupne navštívili dve gymnáziá, konzervatórium a základnú školu.
Pomoc seniorom a študentom pokračuje aj v Žilinskom kraji
Pri besedách využívame vlastné skúsenosti z oblasti prevencie kriminality, ale spolupracujeme aj s lektormi, ktorí sú v danej problematike expertmi.
V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi
O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

Písmo: A-| A+

Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
30. Jan 2020 o 23:59

V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.

Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu

Tím pracovníkov a odborníkov Informačnej kancelárie pre obete trestných činov v Prešove vám pomôže pri riešení konkrétneho prípadu a odporučí ďalší postup. Zatelefonujte, napíšte alebo príďte priamo do Klientskeho centra Prešov a my vám pomôžeme alebo poradíme, tak ako aj siedmim klientom v prvom mesiaci roka 2020.

JANUÁROVÉ STRETNUTIA S TAKMER STOVKOU SENIOROV

Okrem konkrétnej pomoci obetiam trestných činov sa pracovníci informačnej kancelárie zameriavajú aj na prevenciu v oblasti podvodov na senioroch, násilných trestných činov, nenávistných trestných činov a extrémizmu, obchodovania s ľuďmi a prevenciu v radoch mládeže formou uskutočňovania pravidelných preventívnych aktivít.

Foto: Beseda pre seniorov v Senior klube v Sabinove.

V januári sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť besied, na ktorých sa zúčastnilo 91 seniorov. Postupne sme im vysvetlili základné pravidlá ochrany pred podvodníkmi – tzv. Desatoro bezpečného seniora, premietli sme preventívne videá z Youtube kanála Prevencia kriminality a diskutovali o reálnych prípadoch podvodov na senioroch. 

Zoznam preventívnych aktivít na mesiac február nájdete v kategórii „Pripravujeme“.      

V ZÍSKAVANÍ KONTAKTOV NA SPOLUPRÁCU POKRAČUJEME AJ V ROKU 2020

V roku 2019 sme vďaka precíznej práci koordinátorov a asistentov v rámci krajov začali s tisícami subjektov spoluprácu, vďaka ktorej vieme poskytnúť klientom našich kancelárií pomoc a zvyšovať povedomie o možnostiach prevencie na besedách. V Prešovskom kraji sme v januári uskutočnili viac ako tridsať pracovných stretnutí, na základe ktorých zorganizujeme ďalšie besedy pre verejnosť a zvýšime tak mieru informovania občanov o prevencii a ochrane pred podvodníkmi. 

Kľúčové slová