Autor
Silvia
Silvia Škanderová má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Študovala žurnalistiku, preto je jej pracovná pozícia okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou novinárskych výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
prevencia kriminality
Súvisiace články
Ako citlivo interpretovať tému migrácie v médiách
Odbor prevencie kriminality prijal pozvanie na pracovné raňajky k téme „Migrácia a integrácia v médiách“.
Ako komunikovať s médiami? Porozprával nám o tom hovorca rezortu vnútra
05. Nov 2019 o 17:00

Projekt Pomoc obetiam prešiel od svojho spustenia veľkú cestu a týka sa to aj komunikačno-mediálnej stránky. Médiá pravidelne informujú o preventívnych aktivitách, vzdelávaniach, koordinácii atď...

Ako komunikovať s médiami? Porozprával nám o tom hovorca rezortu vnútra

Petar Lazarov patrí už niekoľko rokov medzi hovorcov Ministerstva vnútra SR. Vídať ho môžeme najmä na televíznych obrazovkách, keďže sa na neho obracajú novinári z rôznych spravodajských redakcií. Okrem toho je Lazarov aj členom Expertnej pracovno-poradnej skupiny pri Národnom projekte Pomoc obetiam. Z týchto dôvodov ho riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin oslovil s prosbou o mediálnu prednášku pre pracovníkov zo všetkých kútov Slovenska.

Projekt Pomoc obetiam od svojho spustenia ku koncu roka 2017 prešiel veľkú cestu a týka sa to aj komunikačno-mediálnej stránky. Celoslovenské, regionálne i lokálne médiá pravidelne informujú o preventívnych aktivitách, vzdelávaniach, koordinácii či rôznych podujatiach, ktoré sa konajú vo všetkých lokalitách krajiny. Sme vďační za ich záujem a snahu posúvať správy o dostupnej pomoci pre obete alebo potenciálne obete trestných činov širokej verejnosti.

Novinári postupne oslovujú aj samotných pracovníkov v každom krajskom meste – koordinátorov na regionálnej úrovni a asistentov koordinátorov. Aby bola ich pripravenosť pred kamerami či diktafónmi dôsledná, P. Lazarov im v niekoľkých bodoch prednášky vysvetlil, čo všetko je dôležité mať na pamäti pri komunikácii s redaktormi. Okrem základných pravidiel týkajúcich sa obsahu sa venoval aj vizuálnej stránke. Tu sa sústredil na školenie pracovníkov z hľadiska gestikulácie a mimiky tváre. Seminár ukončil niekoľkými vlastnými zážitkami a opisom niektorých náročných situácií, ktorým musel v minulosti čeliť.

Kľúčové slová
chatIcon