Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
boj proti extrémizmu pamiatka holokaust
Súvisiace články
Predstavili sme dva silné príbehy preživších holokaust
V priestoroch Múzea holokaustu v Seredi sa uskutočnila premiéra dvoch dokumentárnych filmov, ktoré zachytávajú osudy preživších zo Slovenska Alžbety Schickovej a Matildy Hraboveckej.
Slávnostné kladenie vencov k Pamätníku obetiam holokaustu
10. Sep 2018 o 09:40

Slávnostné kladenie vencov na Rybnom námestí v Bratislave sa konalo pod záštitou predsedu vlády SR Petra Pellegriniho.

Slávnostné kladenie vencov k Pamätníku obetiam holokaustu

V piatok 7. septembra 2018 usporiadalo Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry pietne podujatie pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý každoročne pripadá na deviaty septembrový deň. Odbor prevencie kriminality kancelárie ministerky vnútra SR si veľmi váži pozvanie a sme radi, že sme sa na tomto váženom podujatí mohli zúčastniť.

Slávnostné kladenie vencov k Pamätníku obetiam holokaustu na Rybnom námestí v Bratislave sa konalo pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Petra Pellegriniho. Okrem členov vlády a viacerých veľvyslancov sa na ňom zúčastnil aj bývalý prezident SR Ivan Gašparovič. Pietnou spomienku prítomných sprevádzal riaditeľ múzea Pavol Mešťan.

Pamätník z roku 1996 stojí na mieste bývalej neologickej synagógy. Ticho symbolizuje násilné deportácie Židov do koncentračných táborov a odkazuje na celú bratislavskú židovskú štvrť, ktorá sa tu nachádzala a ktorá bola zničená.

Priamo v pamätný deň sa na Námestí SNP v Bratislave konal tiež koncert židovských piesní v podaní banskobystrickej rodáčky Jany Orlickej a Pražského jazzového tria.

chatIcon