Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečný senior beseda prevencia kriminality pomoc obetiam
Súvisiace články
Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.
Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády
V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili SOŠ ekonomickú v Spišskej N/V. Tu zrealizovali besedy pre 56 študentov.
Študentom a seniorom pomáhame a radíme aj v Trnavskom kraji
Na januárových preventívnych aktivitách v Trnavskom kraji sa zúčastnilo viac ako dvesto študentov a seniorov.
V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi
Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava postupne navštívili dve gymnáziá, konzervatórium a základnú školu.
Pomoc seniorom a študentom pokračuje aj v Žilinskom kraji
Pri besedách využívame vlastné skúsenosti z oblasti prevencie kriminality, ale spolupracujeme aj s lektormi, ktorí sú v danej problematike expertmi.

Písmo: A-| A+

V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi
24. Feb 2020 o 15:00

O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi

Rok 2020 sa pozitívne rozbehol aj v Nitrianskom kraji, kde ešte počas januára pripravila asistentka koordinátora Valéria Domaracká dve besedy pre seniorov. O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

Prvá preventívna aktivita sa uskutočnila vďaka spolupráci s predsedníčkou Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Trnovec nad Váhom Marikou Hrabovskou a starostom obce Oliverom Bereczom. Seniorom bola predstavená pomoc obetiam trestných činov, akú formu pomoci ponúkame a kde je možné nájsť informačné kancelárie.

V poradí druhá januárová preventívna aktivita prebehla v spolupráci s vedúcou zariadenia Dom opatrovateľskej služby v Nitre Beátou Hriadeľovou. Prítomní boli upozornení na známe nekalé praktiky podvodníkov a ako ich praktikám predchádzať a byť opatrnými. V. Domaracká neobišla ani jednotlivé body Desatora bezpečného seniora a na záver spolu s klientmi diskutovala o ich osobných skúsenostiach s podvodníkmi a zlodejmi.