Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
Národný projekt bezpečný senior beseda obete trestných činov
Súvisiace články
Preventívna beseda pre petržalských seniorov
Cieľom stretnutia bolo zoznámiť seniorov s informáciami, ako sa brániť proti nekalým praktikám.
Leto sme ukončili ďalšími prednáškami pre seniorov
Okrem besied pokračovali krajskí koordinátori a asistenti aj vo vytváraní nových kontaktov a vzťahov s rôznymi organizáciami.

Písmo: A-| A+

Vzácna návšteva na seniorskej besede v Dúbravke
12. Jun 2019 o 15:00

Besedu s ministerkou vnútra SR zorganizovali pracovníci Kontaktného bodu Bratislava v spolupráci so samosprávou Mestskej časti Dúbravka a JDS.

Vzácna návšteva na seniorskej besede v Dúbravke

V bratislavskej Mestskej časti Dúbravka sa dňa 11. 6. 2019 konala výnimočná beseda pre seniorov. Výnimočná z toho dôvodu, že ju svojou prítomnosťou poctila ministerka vnútra SR Denisa Saková, ktorá sa s prítomnými rozprávala o v súčasnosti vysoko aktuálnej téme – podvody páchané na senioroch.

Besedu zorganizovali pracovníci Kontaktného bodu Bratislava v spolupráci so samosprávou Mestskej časti DúbravkaJednotou dôchodcov Slovenska. Kontaktné body boli ako Informačné kancelárie pre obete trestných činov zriadené v rámci Národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“ v každom krajskom meste na Slovensku. Projekt realizuje odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR.

Aj napriek horúcemu počasiu sa na podujatie dostavila viac než stovka ľudí. Obsahovo ho zabezpečil riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, ktorý seniorov upozornil na najčastejšie legendy, ktoré podvodníci používajú pri páchaní trestnej činnosti na ich cieľovej skupine.

Spolu s ministerkou sa na besede zúčastnili aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič a jeho zástupca Ľuboš Krajčír. Zhovorčiví a dobre naladení dôchodcovia si pre vzácnych hostí pripravili folklórne aj hudobné vystúpenie a celkovo prednášku hodnotili pozitívne.