Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečný senior obete trestných činov prevencia kriminality
Súvisiace články
Otvorili sme prvú informačnú kanceláriu pre obete
Bola otvorená prvá z ôsmich informačných kancelárií na Klientskom centre Okresného úradu Banská Bystrica.
Informačná kancelária pre obete v Žiline otvorená
Dňa 27. februára 2019 bola otvorená štvrtá z ôsmich krajských informačných kancelárií na Okresnom úrade Žilina.
V Trenčíne sme sprístupnili ďalšiu krajskú informačnú kanceláriu
Aktivity kancelárie, rovnako ako vo všetkých krajoch, sa budú predovšetkým zameriavať na obete z radov seniorov.

Písmo: A-| A+

Obete trestných činov nájdu pomoc už aj v Trnavskom kraji
11. Apr 2019 o 14:00

Už šiestou otvorenou informačnou kanceláriou Národného projektu je od 10. apríla 2019 Kontaktný bod na Okresnom úrade v Trnave.

Obete trestných činov nájdu pomoc už aj v Trnavskom kraji

V poradí šiestou oficiálne otvorenou informačnou kanceláriou Národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“ je od 10. apríla 2019 Kontaktný bod na Okresnom úrade v Trnave. Aktivity jej pracovníkov, rovnako ako vo všetkých krajoch, sa predovšetkým zameriavajú na obete z radov seniorov, avšak usmernenie na správne inštitúcie dostane každý občan.

Popri oficiálnych otvoreniach sa už tradične v každom krajskom meste koná aj stretnutie zástupcov Národného projektu s predstaviteľmi rôznych mestských či krajských subjektov. Prítomným o projekte a jeho doterajších výstupoch porozprával riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, ktorý je zároveň garantom projektu. Z kontaktného bodu bola prítomná koordinátorka na regionálnej úrovni Silvia Malatinská a asistentky koordinátorky Adriána MóderováMiriam Horváthová.

Prezentáciu si vypočuli prednostka Okresného úradu Trnava, kriminalistka a preventistka KR PZ Trnava, krajský koordinátor prevencie kriminality, zástupkyňa mesta Trnava a zástupcovia z Odboru sociálnych vecí VÚC TTSK, Centra pomoci pre rodinu Trnava, Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Trnava, Centra právnej pomoci Trnava či Mestského úradu Trnava (referát starostlivosti o seniorov – sociálny odbor). Nechýbali ani krajské odborníčky na sociálnu a psychologickú oblasť a Mestská televízia Trnava (Mestská televízia Trnava, od 10. min.).