Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečná škola beseda počítačová bezpečnosť obchodovanie s ľuďmi
Súvisiace články
Do Liptovského Mikuláša sme priniesli „novodobé otroctvo“
V roku 2017 to bol už tretí ročník podujatia v rámci cyklu „Maratón boja proti obchodovaniu s ľuďmi“. Všetkým študentom sme rozdali aj naše anjelské pasy.
Ako sa bezpečne pohybovať v prostredí internetu?
Na Slovensku sa problematike digitálneho občianstva venuje nezisková organizácia Digitálne Slovensko (digiQ). Práve od nej dostal odbor prevencie kriminality pozvanie na neformálne raňajky s novinármi.

Písmo: A-| A+

Na kus reči o prevencii kriminality nielen so študentmi
08. Nov 2018 o 15:00

Tentoraz sme s prednáškami zamierili na univerzitu v Trnave aj na malacké gymnázium.

Na kus reči o prevencii kriminality nielen so študentmi

Koniec roka sa nezadržateľne blíži a s ním sa hromadia aj všetky povinnosti, ktoré chceme stihnúť. Pomedzi to si však na odbore prevencie kriminality kancelárie ministerky vnútra SR vždy nájdeme čas na to najhlavnejšie – stretnutia s vami. Tentoraz sme zamierili na univerzitu v Trnave aj na malacké gymnázium.

Ešte začiatkom novembra sme mali možnosť predstaviť problematiku obchodovania s ľuďmi budúcim právnikom na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity. Riaditeľ odboru Jozef Halcin študentom vysvetlil, že táto téma nie je okrajová a prostredníctvom prezentácie im priblížil, čo všetko je potrebné o obchodovaní s ľuďmi vedieť.


Následne na to bol hosťom na Gymnáziu v Malackách, kde sa v rámci projektu Veda nás baví uskutočnila Vedecká kaviareň na tému Bezpečne na internete. Prítomní však neboli len študenti, ale aj široká verejnosť, ktorá o túto problematiku prejavila záujem. Projekt s podporou Bratislavského samosprávneho kraja a v spolupráci s gymnáziom zorganizovala mimovládna organizácia 4future, ktorá prináša rôzne činnosti v oblasti vedy, techniky, vzdelávania a environmentálnych aktivít pre deti, mládež, ale aj dospelých.

chatIcon