Autor
Denis
...podieľa sa na spravovaní FB stránky Prevencia kriminality, webovej stránky www.prevenciakriminality.sk a zverejňovaní aktuálnych informácií na webovej doméne MV SR (Prevencia kriminality/Aktuality).
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
obchodovanie s ľuďmi
Súvisiace články
Ako identifikovať prípad obchodovania s ľuďmi?
Novodobé otroctvo neobchádza ani Slovensko, a preto je dôležité chrániť sa pred ním. Prvým krokom je prevencia a tým ďalším správne používanie informácií v praxi.
Patríme k najúspešnejším krajinám v boji proti obchodovaniu s ľuďmi
Slovensko sa už po siedmy raz zaradilo medzi tých najlepších.
Európske krajiny spolupracujú na #Prevenciaobchodovaniasludmi
Ide o trestný čin bez hraníc, a to je dôvod, prečo európske krajiny združené v EUCPN a EUROPOL-e spojili sily a zapojili sa do tejto iniciatívnej kampane.
Pomoc obetiam je od novembra zameraná aj na obete obchodovania s ľuďmi
Verejnosť sa bude môcť informovať o obchodovaní s ľuďmi na všetkých kontaktných bodoch. Jednou z prvých preventívnych aktivít bola prednáška v Krompachoch.

Písmo: A-| A+

Upozorňujeme, že ťažkú situáciu vojnových utečencov z Ukrajiny môžu zneužiť obchodníci s ľuďmi
03. Mar 2022 o 12:00

Obchodníci s ľuďmi môžu zneužiť situáciu ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom z Ukrajiny.

Upozorňujeme, že ťažkú situáciu vojnových utečencov z Ukrajiny môžu zneužiť obchodníci s ľuďmi

V reakcii na túto situáciu pripravilo Ministerstvo vnútra SR (odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR, Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality a Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru – Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii) súbor informácií, ktorými upozorňuje na riziko tejto trestnej činnosti.

Informačné letáky sú v slovenčine aj ukrajinčine. Distribuovať ich budeme priamo na hraniciach, predovšetkým v spolupráci s okresnými úradmi, mimovládnym sektorom, políciou a i. K dispozícii budú aj na stránke  www.ua.gov.sk.

Slovenská republika má vytvorené možnosti na ochranu a pomoc obetiam obchodovania s ľuďmi. Ak máte pochybnosti, kontaktujte zamestnancov bezplatnej Národnej linky pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi na čísle 0800 800 818.

V prípade ohrozenia života a zdravia neváhajte volať 112 alebo 158.

Informačné letáky v slovenčine aj ukrajinčine si môžete stiahnuť TU

Kľúčové slová