Autor
Silvia
... má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Jej pracovná pozícia je okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečná škola prevencia kriminality obchodovanie s ľuďmi pomoc obetiam
Súvisiace články
Hľadáte pomoc v Prešovskom kraji? Navštívte našu kanceláriu
V mesiaci január sme v rámci Prešovského kraja zorganizovali päť preventívnych aktivít, na ktorých sa spolu zúčastnilo 91 seniorov.
Stretávame sa s deťmi na košických školách - pozor na brigády
V januári pracovníci košickej Informačnej kancelárie pre obete trestných činov navštívili SOŠ ekonomickú v Spišskej N/V. Tu zrealizovali besedy pre 56 študentov.
Študentom a seniorom pomáhame a radíme aj v Trnavskom kraji
Na januárových preventívnych aktivitách v Trnavskom kraji sa zúčastnilo viac ako dvesto študentov a seniorov.
Pomoc seniorom a študentom pokračuje aj v Žilinskom kraji
Pri besedách využívame vlastné skúsenosti z oblasti prevencie kriminality, ale spolupracujeme aj s lektormi, ktorí sú v danej problematike expertmi.
V Nitrianskom kraji pokračujeme so stretnutiami so seniormi
O projekte Pomoc obetiam a rizikách spojených s činnosťou podvodníkov, ktorí cielene vyhľadávajú práve starších občanov, si vypočulo takmer 80 seniorov.

Písmo: A-| A+

V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi
15. Feb 2020 o 19:00

Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava postupne navštívili dve gymnáziá, konzervatórium a základnú školu.

V januári sme sa v Bratislavskom kraji rozprávali s 233 študentmi

Prevencia obchodovania s ľuďmi patrí v rámci Pomoci obetiam trestných činov k najdôležitejším témam. Každý mesiac sa zameriavame na desiatky základných alebo stredných škôl po celom Slovensku, kde kolegovia spolu so spolupracujúcimi lektormi organizujú preventívne aktivity zamerané na túto tému, konkrétne na brigády v zahraničí.


Pracovníci Informačnej kancelárie pre obete trestných činov Bratislava v januári postupne navštívili Gymnázium Jána Papánka, Cirkevné konzervatórium Beňadická, Základnú školu Dubová v Bratislave a Gymnázium Karola Štúra v Modre. Celkovo sa preventívnych aktivít zúčastnilo 233 študentov, ktorí si mohli vypočuť základné pravidlá pri výbere brigády v zahraničí, najčastejšie problémy týkajúce sa tejto problematiky a čo robiť, ak sa stanú obeťou obchodovania s ľuďmi.


Foto: Koordinátor na regionálnej úrovni Bratislava Miroslav Schlesinger počas jednej z prednášok so študentmi

Obeťou obchodovania s ľuďmi sa fiktívne stal aj vzor mnohých tínedžerov - YouTuber Matúš, ktorý svoju skúsenosť opísal tu: Matúš.