Autor
Silvia
Silvia Škanderová má na starosti komunikačnú a mediálnu agendu, spravovanie sociálnych sietí a webovej stránky odboru prevencie kriminality. Študovala žurnalistiku, preto je jej pracovná pozícia okrem koordinácie rôznych aktivít viac-menej podmienená písaním, kreativitou a tvorbou novinárskych výstupov riešenej problematiky.
Zdieľajte článok
Kľúčové slová
bezpečná škola boj proti extrémizmu Múzeum holokaustu v Seredi
Súvisiace články
Generácia XYZ je spojením príjemného s užitočným
Interaktívny hudobný koncert Generácia XYZ sa venoval pálčivej problematike extrémizmu a radikalizácii mládeže.
Pamätné dni sme si pripomenuli aj výnimočnou besedou
Súčasťou celomesačnej aktivity bola aj jedinečná beseda so spisovateľkou a novinárkou, autorkou mimoriadne úspešnej knihy Mengeleho dievča.
Múzeum holokaustu bude pre študentov dostupné dvomi spôsobmi
17. Aug 2017 o 11:00

V rámci vyučovania dejepisu by si mali deti pozrieť výstavu venovanú holokaustu.

Múzeum holokaustu bude pre študentov dostupné dvomi spôsobmi

V novom školskom roku bude Múzeum holokaustu v Seredi otvorené žiakom a študentom. Odbor prevencie kriminality MV SR  a Múzeum holokaustu v Seredi spúšťajú nový projekt. Pri tejto príležitosti sa ich zástupcovia zúčastnili na prehliadke múzea, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi.

V rámci vyučovania dejepisu a získavania základných vedomostí by si mali deti pozrieť výstavu venovanú holokaustu. Týmto spôsobom chce ministerstvo ukázať žiakom základných a študentom stredných škôl hrôzy druhej svetovej vojny, ktoré zasiahli našu krajinu. Pôjde o gymnáziá a školy, ktoré od roku 2013 spadajú do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR.

Foto: zľava riaditeľ prevencie kriminality Jozef Halcin, poradkyňa MV SR pre školstvo Soňa Hanzlovičová a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok

Múzeum holokaustu v Seredi veľmi úzko spolupracuje s odborom prevencie kriminality na ďalšom spôsobe autentického podania reality: ide o študijnú pomôcku, ktorá formou online aplikácie vtiahne diváka priamo na miesto.

V súvislosti s aplikáciou sa rokovalo aj na pôde Katedry histórie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Predmetom stretnutia bolo vytvorenie metodiky práce, ktorá bude slúžiť učiteľom ako návod pre správne použitie online vzdelávacej pomôcky pri vyučovaní.